codecademy.com

Dyskusja w 'Programowanie' rozpoczęta przez użytkownika RyJek, 7 Maj 2014.

1. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    Bartlomiej Listwon mi polecal jako dobre miejsce nauczenia sie tego programistycznego 'mumbo-jumbo' i musze powiedziec, ze naprawde cenie sobie caly proces, tym samym polecam innym, ktorzy sa w mojej pozycji.

http://codecademy.com

2. kmgr

kmgr Static Dreams

Docenione treści:
    14
    Ani słowa o C# (ani C, ani C++, ani o Javie)... moim skromnym zdaniem to mocno dyskredytuje całe to przedsięwzięcie :[

3. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    ale nie mowimy koniecznie o programowaniu gier tu ^^'

4. Macbrae

Docenione treści:
    1
    Potwierdzam, dobre miejsce. Ja czesto klikam w pracy, jak mam chwile.

Pozdrawiam,
    --
    Macbrae

5. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    Ja nie klikam w pracy, ostro pracuje i nie mam czasu na glupoty!
    (dzisiaj tylko 4h spedzilem tam)

6. polkom21

Docenione treści:
    0
    Fajne fajne ale trochę mało języków. Faktycznie chociaż java by się przydała bo C++ czy C# to ciężko by było zrobić build aplikacji w przeglądarce (chociaż nie mówię, że się nie da). Zobaczymy może jeszcze się rozwiną i dodadzą kolejne języki programowania.

7. Threef

Threef Damian Komorowski

Docenione treści:
    2
    Jest chociażby ideone który działa rewelacyjnie.

8. Sheepstorm

Sheepstorm 1w dev
    Staff Member

Docenione treści:
    1
    JavaScript nie jest zły do programowania gier, wystarczy zobaczyć na czysto HTML5 silniki do pisania gier, bądź może jako lepszy przykład Unity, które niestety jest lepiej udokumentowane i otutorialowane w JS niż C# :)

9. rzuraf

Docenione treści:
    2
    przeszedłem kurs HTML'a z przyjemnością, ale Javy jakoś nie mogę przeboleć, utknąłem i nie jestem w stanie ruszyć odkąd straciłem day streak'a :(

generalnie zamysł jest fajny, ale mam wrażenie, że początkowe lekcje są BARDZO łopatologiczne i proste, a za chwile robią się skomplikowane i jak się czegoś do końca nie rozumie to ciężko wywnioskować o co chodzi... (początek Javy mnie potwornie nudził, a po kilku(nastu?) lekcjach nie ogarniam do tego stopnia, że nie rozumiem instrukcji :( )

10. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    dokladnie ten sam problem z JS mam gdzies na 34%, przerzucilem sie poki co na php co wydaje sie troche lepiej wytlumaczone, ale dalsze doksztalcanie z JS'a pewnie bede musial kontynuowac w oparciu o dodatkowe zrodla it seems.

11. PsichiX

PsichiX Szpanbot

Docenione treści:
    15
    JS skomplikowany nie jest - bardzo ograczniczony zestaw mozliwosci, jednoczesnie o bardzo rozleglym zastosowaniu. w tym przypadku bardziej nalezy polegac na logicznym ich uzyciu, niezeli aplikowaniu masy czesto niepotrzebnych wzorcow projektowych.

12. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    doświadczyłem niestety (a po googlowaniu okazało się, że nie tylko ja) problemu z codecademy, które przyjemnie się zaczyna, ale później nagle przeskoki trudności są tak ogromne, że tutoriale nawet zapominają napomknąć o technikach potrzebnych do ukończenia poszczególnych kursów, tak więc już jestem na wyprawie po dodatkowe źródła wiedzy

13. kmgr

kmgr Static Dreams

Docenione treści:
    14
    Prawda jest taka, że bez przyswojenia podstawowej wiedzy programistycznej, nie ma szans na szybką naukę. Trzeba zacząć od początku: czym jest zmienna, funkcja, pętla for, pętla while, if-else, czym się różni int od float, string od char - czy w ogóle co to jest typ zmiennej. Bez tego ani rusz. Zresztą jak z każdą dziedziną wiedzy/umiejętności. Sam wiele razy próbowałem nauczyć się rysować z youtubowych tutoriali, ale dopiero gdy wziąłem się za zestaw ołówek, kartka i książka o podstawach rysunku to zauważyłem jakiś progress.

tl;dr
    trzeba czasu i dużo nauki żeby ogarnąć programowanie

14. rzuraf

Docenione treści:
    2
    nie no wiadomo, bez podstaw się nie da pojąć całości, ale irytuje mnie ile to ile czasu codeacademy poświęca tłumacząc rzeczy proste, a później w ogóle nie tłumaczy pewnych istotnych kroków, które dla mnie są np. nie zrozumiałe...

Czasem nie mam pojęcia po co wpisuje dany kod - i czasem nie wiem co w ogóle robi - ale zalicza dział, więc jest cool... czasem w ogóle wyskakuje błąd, ale dział się też zalicza...

Czasami utyka się na wiele godzin patrząc na kod który teoretycznie jest w porządku, ale jest niezgodny z kluczem (as in, klucz przewiduje użycie var X a my wpisaliśmy var Y) i pomimo poprawności kodu, dopóki nie zrównamy go z tym co ma być w kluczu - nie przejdzie :(

RyJek lubi to.
  15. PsichiX

PsichiX Szpanbot

Docenione treści:
    15
    pewnie ten kod dla poczatkujacych pisza tam poczatkujacy, a ten bardziej zaawansowany biora ze stackoverflow :D

kmgr lubi to.
  16. RyJek

RyJek Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    18
    rzuraf, dokladnie - codecademy jest typowo pod publike - wciagnac a pozniej jestes tylko kolejnym uzytkownikiem

17. PsichiX

PsichiX Szpanbot

Docenione treści:
    15
    w takiim razie moze powinnismy zrobic swoje wlasne codeacademy?

rzuraf lubi to.
  18. rzuraf

Docenione treści:
    2
  19. Sheepstorm

Sheepstorm 1w dev
    Staff Member

Docenione treści:
    1
    Ja tam sobie coś kodzę w tym codeacademy jak znajdę czas, ale nie wiem, może to fakt, że normalnie programuję, więc nic mnie tam nie dziwi :p mimo, że nie jest to mój język.

Poleć tę stronę