Digital Dragons 2014

Dyskusja w 'Eventy' rozpoczęta przez użytkownika Tupi, 11 Maj 2014.

1. Tupi

Tupi Administrator
    Staff Member

Docenione treści:
    8
    Jak Wam się podobało na tegorocznym Digital Dragons? Moim zdaniem była to najlepsza impreza w naszym kraju, która była bezpośrednio związana z grami niezależnymi. Jak macie jakieś swoje własne podsumowania to wrzućcie linki ;)

2. ANtY

Docenione treści:
    17
    Lindetiel lubi to.
  3. Nikas

Docenione treści:
    0
    Zdecydowanie moja najlepsza i najbardziej udana impreza związana z gamedevem. Pełno ludzi, sporo miłych słów na temat mojej gry i w końcu grono osób na żywo którzy podzielają tą samą pasję, a to też daje kopa do dalszej pracy. Poza tym oczywiście zajebiste after party. Kto nie był niech żałuje i jest lama!

4. mac

mac

Docenione treści:
    0
    a najlepiej po całym sezonie ;)

- Pixel Heaven - 31 maja - 1 czerwca
    - WGK - 28-30 sierpnia
    - PGA/ZTG - 24-26 października

5. PsichiX

PsichiX Szpanbot

Docenione treści:
    15
    wgk nieadekwatne do ceny, jak mawiaja ludzie po ich obecnosci, tak wiec dla mnie to nie jest must-be.

6. mac

mac

Docenione treści:
    0
    Rozumiem, że krakowski patriotyzm lokalny przez Ciebie przemawia ;-) WGK w ubiegłym roku średnio 100-150 zł, a merytorycznie ponoć dużo lepiej niż DD. Zobaczymy jak wypadną wszystkie imprez w 2014 roku.

7. blackmoondev

Docenione treści:
    9
    Fajnie było. Pixel Heaven też będzie:). I WGK fajne będzie. ZTG/PGA to już wogóle:)

8. Sos

Sos

Docenione treści:
    6
    Impreza na światowym poziomie. Wielkością przypominało GDC Europe a merytorycznie o wiele lepiej. Brak zastrzeżeń, bo na prawde nie ma do czego się przyczepić. Wcześniej zastanawiałem się czy imprez wieczornych nie lepiej byłoby ukrócić (standardowo na takich spędach są do 2:0o) ale zapomniał że jesteśmy w Polsce i wszyscy potrafią pić (z rozwagą, znaczy się). Polecam nie ściągać jak najwięcej zagranicznych gości na siłę, bo nasz rodzimy gejmdew jest wystarczająco silny by ich przyciągnąć. (Może namówić dogadać się na reveal on-stage z rodzimym studiem? albo release party na DD?) Also, parowozotramwajownia przepiękna, dopłacę tylko nie przenoście!

Reasumując, patrz ostatnie 60 sekund: http://gry.onet.pl/digital-dragons-2014-krakow-stanie-sie-polska-dolina-krzemowa/yz85r ;)

9. jaxGames

Docenione treści:
    0
    Wystawiałem się na Indie Showcase z grą która krótko mówiąc jest w początkowych fazach tworzenia a mimo tego ludziom się spodobała, chwalili czy to minimalistyczny (zamierzony) styl, model gry nie bazujący na odgrzewaniu starych kotletów, ogólnie masa pochwał i dobrych słów, porad od można powiedzieć ikon świata GameDevu gdzie myślałem że właśnie ludzie mnie wyśmieją, kompletnie polegnę na polu innych indyków i zbiorę się po godzinie pokazywania.

Możliwość rozmowy z CEO kilku większych firm, profesjonalistami GameDevu wszystko na mniej bądź bardziej luźnej stopie.

Jedynym minusem który mi bardzo doskwierał to nie zapewnienie stabilnego łącza internetowego :-/
    Reszta organizacji bardzo dobra - chociażby afterparty w czwartek.

10. tosiabunio

tosiabunio Gejmdewowy dziad

Docenione treści:
    0
    Wiecie, na tych wszystkich imprezach może być fajnie, bo to głównie zależy od uczestników. Kto był na czwartkowej afterparty u Karola, ten wie. Organizatorzy dostarczają głównie okazji, ale jak się brać zjedzie, to zawsze będzie dobrze.

11. Artur

Docenione treści:
    6
    Panowie, zazdroszcze Wam i żałuję, że nas (Fir&Flams) nie było. Rozdziewiczymy się na Pixel Heaven, mam nadzieję. Może DD za rok...?

12. Koshmaar

Docenione treści:
    0
    Dużo, dużo lepiej niż w 2013 (dla indyków), również nie mam się do czego przyczepić, oby za rok było co najmniej tak dobrze. Mógłbym długo pisać, ale... no właśnie dużo napisałem :p www.koshmaar.pl/blog/digital-dragons-2014/

WGK - to innego rodzaju impreza, bardziej dla programistów, nastawiona na wykłady. Przynajmniej tak było chyba z 2 lata temu jak tam byłem (choć mieli też małą wystawę indie). Generalnie WGK to taka lepiej zorganizowana IGK :] Pixel Heaven - indyki wystawiają się dla graczy, klimaty retro (zasłyszane, nie byłem wiec mogę się mylić). PGA też jest głównie dla graczy, i to jest dobre bo studia nigdzie indziej tak łatwo nie mogą pokazać się przed taką ilością graczy (inna sprawa czy tych interesuje coś poza BF4, Dotami i Assasynami), do tego ZTG czyli wykłady dla devów. Zaś DD to impreza zamknięta dla branży, sprawy biznesowe itp nudy. Jak dla mnie jest klarowny podział, i te wydarzenia ze sobą nie konkurują. Trzeba być na każdym z nich, każde daje coś innego.

Poleć tę stronę