Hello, 1NDIE WORLD

Dyskusja w 'Przywitaj się' rozpoczęta przez użytkownika MightyTom, 25 Kwiecień 2017.

1. MightyTom

Docenione treści:
    0
    Cześć :)
    Mam na imię Tomek. Stawiam swoje pierwsze, poważniejsze niż dotychczas, kroki w dziedzinie projektowania i tworzenia gier. Z wykształcenia i zamiłowania bliżej mi do grafika bardziej niż do programisty ale dzięki temu, że "zaliczyłem" również programowanie w czasie mojej edukacji mam jako takie podstawy, a obecne na rynku narzędzia umożliwiają mi w miarę łagodne wejście w temat.
    Zainwestowałem swój czas i pieniądze w Game Makera. Dla mnie idealne narzędzie na moje potrzeby.

Moją myślą przewodnią w tym co robię jest odnalezienie i wdrożenie w swoje produkcje tych cech gier komputerowych, które sprawiały, że tak bardzo wsiąknąłem w ich świat wiele lat temu. Naprawdę sporo minęło od mojego pierwszego kontaktu z komputerem. Zaczęło się od małego Atari 65XE, przeszedłem przez erę 16 bitowców razem z Amigą 600 a później oczywiście PC. Aktualnie siedzę we wszystkim powyższym łącznie z Commodore 64 :).

To co robię a właściwie zamierzam robić w głównej mierze będzie się opierało raczej na tym co poznałem na 8 i 16 bitowcach :).

Aktualnie pracuje nad komnatówką w stylu Preliminary Monty/Montezuma's Revenge czyli pierwszej gry w jaką kiedykolwiek grałem. Ten projekt jest wstępem do poznania moich narzędzi na tyle aby zrealizować następny projekt czyli platformówkę w Amigowym stylu :)

Postęp w pracach na moją komnatówką można śledzić wchodząc na stronę http://skeli.mightytom.pl/
    Aczkolwiek poza samą grą nie zamieszczam tam changeloga. Zauważyłem bowiem u siebie taką, że im więcej robię wokół gry tym mnie mniej czasu poświęcam na tworzenie jej samej. Aż do momentu kiedy się znudzę i porzucam wszystko ;).

Pozdrawiam :)

Poleć tę stronę